Walne Zebranie Delegatów SGP

Data publikacji: 20.06.2026

W dniach 12-14 czerwca 2026r. we Wrocławiu odbyło się Walne Zebranie Delegatów SGP. Z Oddziału w Warszawie delegatami byli: kol. Krystyna Filipiuk, kol. Renata Kaszuba, kol. Justyna Lasota-Kijora, kol. Zbigniew Ogrodowski, kol. Dariusz Pręgowski,  kol. Ewa Sawicka, kol. Janusz Walo. Dodatkowo w obradach uczestniczyli zaproszenie goście: członek honorowy kol. Andrzej Pachuta oraz kol. Krzysztof Mączewski,  kol. Zbigniew Kaźmierczak i kol. Marek Wierzbicki. Władze Stowarzyszenia przedstawiły sprawozdanie ze swojej działalności za kadencję 2022-2026. Obradom podlegały zmiany w Statucie SGP oraz Regulaminach Zarządu Głównego, Głównej Komisji Rewizyjnej i Głównego Sądu Koleżeńskiego. Serdecznie pożegnano ustępującego prezesa kol. Janusza Walo. Podziękowano również za pracę na rzecz SGP kol. Barbarze Kosińskiej – Sekretarz Generalnej oraz kol. Ludmile Pietrzak –  Redaktor Naczelnej Przeglądu Geodezyjnego.

Wybrane zostały nowe władze SGP. Do Zarządu Głównego wybrani zostali m.in. kol. Andrzej Pachuta, kol. Janusz Walo. Na zastępców członków ZG wybrani zostali kol. Renata Kaszuba, kol. Marek Wierzbicki, kol. Jarosław Zembrzuski. Na zastępcę członka Głównej Komisji Rewizyjnej wybrany został kol. Tomasz Lewartowski. W skład Głównego Sądu Koleżeńskiego weszła kol. Ewa Sawicka, zaś na zastępcę członka wybrano kol. Annę Byś. Koleżankom i Kolegom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy. (KF)