W dniach 15.06. – 17.06.2018 r., w Popowie-Letnisko, odbył się XLIII Rajd Geodetów pod Honorowym Patronatem Głównego Geodety Kraju, dr. hab. inż. Waldemara Izdebskiego, cyklicznie organizowany przez Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Warszawie, jako impreza integracyjna, turystyczna i sportowa.

Uczestników Rajdu Geodetów serdecznie gościli przedstawiciele Ośrodka Charytatywno-Szkoleniowego CARITAS.

W XLIII Rajdzie Geodetów uczestniczyło 102 osoby (w tym i dzieci) z Warszawy i województwa mazowieckiego oraz Chełma.

 

b_300_200_16777215_00_images_aktualnosci_2018_popowo1.jpg

Gośćmi Rajdu byli: dr. hab. inż. Waldemar Izdebski – Główny Geodeta Kraju, prof. Janusz Walo – Prezes SGP, Barbara Kosińska – Sekretarz Generalny SGP,Ewa Janczar – Zastępca Dyrektora Departamentu w Urzędzie Marszałkowskim,Darek Pręgowski – Geodeta Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Małgorzata Plewka – Geodeta Powiatowy w  Węgrowie, Beata Sputo – Geodeta Powiatowy w Ostrowii Mazowieckiej, Jolanta Plieth-Cholewińska - GUGiK.

b_300_200_16777215_00_images_aktualnosci_2018_popowo2.jpg

 

Program turystyczny i sportowo - rekreacyjny XLIII Rajdu Geodetów

                Głównymi imprezami Rajdów Geodetów są dwie trasy - etapy do przejścia przez członków drużyn (2 – 10 osób w drużynie) z określoną prędkością.Są to etap nocny, któregodługość wynosiła3.0 km oraz etap dzienny podzielony natrzy podetapy o łącznej długości 10.0 km. W etapie dziennym każda z drużyn miała za zadanie przejście określonego odcinka trasy, zgodnie ze szkicem i opisem trasy, z założoną prędkością.Na każdym etapie i podetapie były punkty kontroli czasu przejścia wyznaczonego odcinka trasy. Za każde spóźnienie i przekroczenie czasu przejścia trasylub ominięcie punktu kontroli czasu drużyny otrzymywały punkty karne.

                Etap nocny Rajdu odbył się w piątek, a etap dzienny w sobotę do obiadu. Po obiedzie w sobotę i w niedzielę były rozgrywane zawody sportowe i rekreacyjne, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Głównymi konkurencjami sportowymi były: piłka siatkowa, tenis stołowy, rzuty do kosza, piłka ręczna – strzały na bramkę, pomiar odległości i bieg z łatą. Drużyny, które zajęły cztery pierwsze miejsca w danej konkurencji sportowej otrzymały odpowiednią liczbę punktów.

                Po zakończeniu etapu nocnego rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do białego rana. Natomiast w sobotni wieczór odbyła się impreza grillowa. Po tych dwóch imprezach uczestnicy Rajdu nic nie stracili ze swej kondycji, co zademonstrowali w pokonywaniu tras i w zawodach sportowych.

                W sobotę 16.06.2017 r. firma STONEX  Czerski Trade Polska Sp. z o. o. prezentowała nowoczesne instrumenty do pomiarów geodezyjnych – tachimetry elektroniczne i odbiorniki GNSS oraz zorganizowała konkurs „pomiar najdłuższej celowej” z nagrodami.

Stanisław Grodzicki

Foto Jolanta Plieth-Cholewińska

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zrozumiałem Polityka Prywatności