XLV Rajd Geodetów zakończony

Okno pięknej pogody towarzyszyło tegorocznym uczestnikom Rajdu Geodetów. Odbył się on w Ośrodku Tęcza w Jabłonowcu w powiecie garwolińskim i zgromadził przeszło 100 uczestników. Uczestnicy wystartowali do nocnej trasy w 14 drużynach, reprezentujących 8 środowisk (instytucji, przedsiębiorstw, czy po prostu zrzeszeń świetnie rozumiejących się uczestników). 

 b_300_200_16777215_00_images_aktualnosci_2022_HEN_6208.jpg

 Rajd nocny przyniósł niespodziankę – jedna drużyna długo nie mogła odnaleźć drogi powrotnej. Na szczęście obyło się bez wszczęcia oficjalnych poszukiwań. Tradycyjnie, po powrocie z trasy nocnej, tuż przed północą rozpoczęła się dyskoteka trwająca do białego rana.

Pomimo zmęczenia, wszystkie drużyny na czas stawiły się na start trasy dziennej i w odpowiednich odstępach czasowych ruszyły na trasę wiodącą przez okoliczne lasy. Sporym utrudnieniem była konieczność identyfikacji punktów w terenie z wykorzystaniem współrzędnych. Okazało się bowiem, że w Ośrodku, jak i okolicy jest sporo białych plam zasięgu telefonów, internetu, a korzystanie z nawigacji satelitarnej w lesie też było znacznie utrudnione. Po wykonaniu zadań podczas trasy, należało stawiać się o czasie na kończące poszczególne etapy punkty kontrolne.

W sobotę po południu i rankiem ostatniego dnia rajdu przewidziano jak zwykle współzawodnictwo sportowe. Rozegrano turnieje siatkówki i tenisa stołowego. Również turniejowo przebiegło współzawodnictwo w przeciąganiu liny i rzutach karnych. Najlepsze drużyny w rozegranych dyscyplinach uzyskiwały w ten sposób dodatkowe punkty do punktacji za wykonanie zadań rajdowych. Przeprowadzono również punktowany konkurs rzutu do kosza, przerzucania opony oraz konkurs wiedzy ogólnej, a zainteresowani nowoczesnymi technologiami, mieli możliwość zapoznania się z ofertą firmy Czerski. Organizatorzy przewidzieli także część szkoleniową dotyczącą wykorzystania otwartych danych geodezyjnych i nowoczesnych metod pomiarowych.

Świetną atmosferę Rajdu podkreślił sobotni, wieczorny grill, który płynnie przeszedł w spotkanie przy ognisku wraz z gitarą i śpiewem. Nie zawiedli też zaproszeni goście, fundujący i wręczający puchary dla najlepszych drużyn i środowisk. Głównego Geodetę Kraju reprezentował Dyrektor Departamentu w GUGiK - Jarosław Zembrzuski. Prezesa SGP – Sekretarz Generalna Stowarzyszenia Barbara Kosińska, Marszałka Województwa – Geodetka Wojewódzka – Iwona Głuchowska-Rylska, Geodetę m. st. Warszawy – Paweł Piechna. Geodetka Województwa Mazowieckiego wręczając puchar odczytała list Pana Marszałka Adama Struzika kierowany do uczestników Rajdu. Fundator pucharu Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego - Sebastian Bała, brał udział w całym Rajdzie jak każdy z uczestników, podobnie jak reprezentujący Starostę Warszawskiego Zachodniego – Geodeta Powiatowy Dariusz Pręgowski równocześnie Prezes Zarządu Oddziału SGP w Warszawie.  Puchar Prezesa Zarządu Oddziału wręczyła więc, również uczestnicząca w całym Rajdzie, Wiceprezes – Justyna Lasota-Kijora, a Puchar Prezesa WPG S.A. – Członek Zarządu Spółki – Krzysztof Gartner. Wręczono również statuetki dla najlepszych drużyn w zawodach sportowych, a puchar dla zwycięzcy turnieju piłki siatkowej ufundował, tym razem nieobecny na Rajdzie, Stanisław Grodzicki. Nad całością organizacyjną Rajdu, otwarciem i zakończeniem, czuwał Krzysztof Dworakowski, korzystając z pomocy swojego wieloletniego poprzednika, a zarazem ojca – Zdzisława Dworakowskiego. Nad ułożeniem i oceną punktową tras Rajdu jak zwykle czuwał Jerzy Kostecki. Ekipę organizatorów uzupełnili: Aneta Piechota, Mariusz Maciak i Artur Pękała. Uczestnicy na zakończenie otrzymali wiele pamiątek z Rajdu – znaczki, kubki, wydawnictwa, koszulki i wiele innych.

Jerzy Kostecki zebrał dostępne materiały z poprzednich 44 imprez, a organizatorzy Rajdu na ich podstawie postarali się o wydanie pięknego foto-albumu w sztywnych okładkach, którego egzemplarze wręczono fundatorom nagród i pucharów.

Podium Rajdu w kategorii firm:

  1. Najlepsze konsorcjum firmowo branżowe Skoczybruzdy
  2. Komitet Utylizacji Puszek Aluminiowych w skrócie KUPA
  3. Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne S.A

w kategorii drużyn:

  1. Skoczybruzdy 1 (Najlepsze konsorcjum firmowo branżowe Skoczybruzdy)
  2. Bez PB (Geopixel i spółka)
  3. Jedynka (Komitet Utylizacji Puszek Aluminiowych w skrócie KUPA)

 

 b_300_200_16777215_00_images_aktualnosci_2022_HEN_5981.jpg

 

b_300_200_16777215_00_images_aktualnosci_2022_HEN_6017.jpg

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zrozumiałem Polityka Prywatności